Girls Tennis - Awards

All Conference Team
NAME SCHOOL PLAY TEAM
Allison Baker - Senior Butler Singles First Team
Ally Garofoli - Senior
Katelyn Mazurek - Sophomore
Springboro Doubles First Team
Mikenzie Hindenlang - Junior Miamisburg Singles First Team
Vania Jiao - Senior
Esther Hu - Senior
Beavercreek Doubles First Team
Anke Patel - Junior Springboro Singles First Team

American League Team
NAME SCHOOL PLAY TEAM
Allison Baker - Senior Butler Singles First Team
Jackie Fulker - Senior
Hailey Taylor - Junior
Troy Doubles First Team
Addie Haupt - Sophomore
Abby Swensen - Sophomore
Greenville Doubles First Team
Ashley Hess - Junior
Hannah Scarpelli - Junior
Butler Doubles First Team
Xia Lin - Junior Butler Singles First Team
Anna Manges - Junior Greenville Singles First Team
Natalie Milligan - Sophomore Greenville Singles First Team
Katie Sherrick - Junior Troy Singles First Team
Amelia Zweizig - Freshman Tippecanoe Singles First Team
Jenna Albezreh - Senior
Rachel Burton - Junior
Butler Doubles Second Team
Jordan Jones - Senior
Claire Wint - Junior
Tippecanoe Doubles Second Team
Layla Jones - Junior Trotwood-Madison Singles Second Team
Emma Kazmaier - Senior Troy Singles Second Team
Sophia McDowell - Senior Tippecanoe Singles Second Team
Hailey New - Sophomore Sidney Singles Second Team
Nguyetminh Truong - Senior
Kara Jenkins - Freshman
Stebbins Doubles Second Team
Morgan Ford - Senior Piqua Singles Special Mention
Madison Frank - Senior Sidney Singles Special Mention
Kim Huynh - Senior Stebbins Singles Special Mention
Michelle Hwang West Carrollton Singles Special Mention
Layla Jones - Junior Trotwood-Madison Singles Special Mention
Alexa Knorr-Sullivan - Sophomore Piqua Singles Special Mention
McKayla Lyons - Junior Fairborn Singles Special Mention
Emily Marchal - Freshman Greenville Singles Special Mention
Alexis McClelland - Junior Xenia Singles Special Mention
Grace McClelland - Senior Xenia Singles Special Mention
Paige Murry - Senior Fairborn Singles Special Mention
Mackenzie Nosker - Sophomore Troy Singles Special Mention
Naomi Riegel - Senior Sidney Singles Special Mention
Dakota Schroeder - Freshman Tippecanoe Singles Special Mention
Jo Velasco - Junior Butler Singles Special Mention

North Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Allison Baker Butler
Coach of the Year Amanda Paul Butler

South Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Coach of the Year Andrew Kiger Stebbins
Coach of the Year Doug Coy Fairborn

National League Team
NAME SCHOOL PLAY TEAM
Ariel Alappatt - Junior Centerville Singles First Team
Julia Bays - Sophomore Beavercreek Singles First Team
Ally Garofoli - Senior
Katelyn Mazurek - Sophomore
Springboro Doubles First Team
Mikenzie Hindenlang - Junior Miamisburg Singles First Team
Vania Jiao - Senior
Esther Hu - Senior
Beavercreek Doubles First Team
Hannah Jones
Jamie Pacenta
Fairmont Doubles First Team
Anke Patel - Junior Springboro Singles First Team
Reka Patel - Freshman Springboro Singles First Team
Arianna Carfora - Junior
Milena Alapatt - Freshman
Centerville Doubles Second Team
Alyssa McGarvey - Junior Springboro Singles Second Team
Madeline Mills - Junior
MT Camp - Junior
Centerville Doubles Second Team
Mansi Patel - Junior Miamisburg Singles Second Team
Catherine Raj - Senior Miamisburg Singles Second Team
Amanda Shamp - Senior
Camryn Horning - Senior
Springboro Doubles Second Team
Sam Turner Fairmont Singles Second Team
Dhira Venkatramani - Junior Beavercreek Singles Second Team
Sidney Bailey - Senior Wayne Singles Special Mention
Amanda Dillon - Senior Springfield Singles Special Mention
Ally Hesse
Katie West
Fairmont Doubles Special Mention
Kristen Hooker - Senior Wayne Singles Special Mention
Lauren Kelsey - Senior Northmont Singles Special Mention
Mia Kordowski Lebanon Singles Special Mention
Mollie Langdon Lebanon Singles Special Mention
Ayana McCain - Junior
Ashton Slusher - Junior
Northmont Doubles Special Mention
Anjali Mistry - Senior
Amal Umerani - Junior
Springfield Doubles Special Mention

East Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Vania Jiao Beavercreek
Athlete of the Year Esther Hu Beavercreek
Coach of the Year Scott Long Centerville

West Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Anke Patel Springboro
Coach of the Year Sally Garofoli Springboro

 
Alley Cat Design WesBanco