Girls Swimming

200 Yard Medley Relay
  NAME TIME
1. Springboro 1:48.98
2. Beavercreek 1:56.71
3. Springfield 2:03.46
4. Northmont 2:18.36
200 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Abby Woolford (So), Beavercreek 1:54.12
2. Julia Sperber (Jr), Beavercreek 2:01.61
3. Lily Warren (Jr), Beavercreek 2:02.15
4. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 2:02.43
5. Rachel Gulczinski (Jr), Springboro 2:04.09
6. Kate Herr (Sr), Springboro 2:04.15
7. Reese Turner (Sr), Springfield 2:04.43
8. Annette Eng (So), Springboro 2:05.04
9. Kathryn Chambers (So), Beavercreek 2:16.99
10. Lucy Short (Sr), Springboro 2:19.60
11. Phoebe Caraway (Sr), Northmont 2:22.42
12. Emily Adams (Fr), Beavercreek 2:22.51
13. Rauni Turner (So), Beavercreek 2:23.15
14. Selini Ranatunga (Fr), Springboro 2:23.77
15. Olivia Braunschneider (Jr), Springboro 2:24.10
16. Bryleigh Blanton (Sr), Springboro 2:32.72
17. Jayla Boyd (So), Beavercreek 2:34.83
18. Chloe Hill (So), Springboro 2:35.38
19. Rebekah Yu (So), Springboro 2:37.31
20. Sophie Kinsler (Jr), Springfield 2:38.62
21. Ann Schmidt (So), Springboro 2:39.24
22. Lydia Shirey (Fr), Springfield 2:40.24
23. Elizabeth Montei (Jr), Springfield 2:41.97
24. Alyssia Short (So), Wayne 2:43.39
25. Darynn Pribe (Fr), Northmont 2:43.67
26. Cami Burke (Fr), Springfield 2:46.17
27. Erin Johnson (Jr), Beavercreek 2:53.04
28. Jordan Stump (Jr), Springfield 2:54.41
29. Beautifull Henderson (So), Springfield 2:57.51
30. Emylee Siebold (Jr), Springfield 3:01.31
31. Riley McKelvey (Jr), Springfield 3:24.40
32. Maria Vela (Jr), Springfield 3:27.67
33. Bre'Jauna Hicks (Jr), Springfield 3:30.68
200 Yard I.M.
  NAME TIME
1. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 2:13.96
2. Abby Woolford (So), Beavercreek 2:16.50
3. Reese Turner (Sr), Springfield 2:16.67
4. Logan Kitchen (Sr), Springboro 2:20.24
5. Lily Warren (Jr), Beavercreek 2:21.44
6. Abby Susec (Sr), Springboro 2:21.50
7. Annette Eng (So), Springboro 2:28.91
8. Adisson Schmidt (Fr), Beavercreek 2:29.98
9. Ally Wyers (Jr), Springboro 2:30.72
10. Kate Herr (Sr), Springboro 2:30.99
11. Miranda Wishnok (Sr), Springboro 2:32.41
12. Shelby Jones (Sr), Springboro 2:34.42
13. Grace Brown (So), Northmont 2:35.90
14. Kristin Swartz (Sr), Beavercreek 2:36.03
15. Claire Yontz (So), Springfield 2:39.78
16. Dakota Bent (Fr), Beavercreek 2:40.01
17. Ella Giuffre (Fr), Springboro 2:41.33
18. Rauni Turner (So), Beavercreek 2:41.90
19. Hope Forney (Fr), Springboro 2:42.31
20. Madalyn Eubank (Fr), Springboro 2:48.55
21. Rebekah Yu (So), Springboro 2:48.60
22. Emily Adams (Fr), Beavercreek 2:52.36
23. Cami Burke (Fr), Springfield 2:59.12
24. Aislyn Hull (So), Wayne 2:59.67
25. Sophie Kinsler (Jr), Springfield 3:03.42
26. Riley McKelvey (Jr), Springfield 3:19.10
50 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Hannah Hill (Sr), Springboro 23.31
2. Reese Turner (Sr), Springfield 24.18
3. Emma Jernovics (Jr), Springboro 25.17
4. Lily Warren (Jr), Beavercreek 25.35
5. Ashtyn Gluck (Sr), Beavercreek 25.66
6. Abby Susec (Sr), Springboro 26.11
7. Abby Woolford (So), Beavercreek 26.16
8. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 26.28
9. Adisson Schmidt (Fr), Beavercreek 26.75
10. Allison Gillman (Sr), Beavercreek 26.77
11. Julia Sperber (Jr), Beavercreek 26.89
12. Ale Pacheco (Jr), Beavercreek 27.37
13. Olivia Braunschneider (Jr), Springboro 27.55
14. Annette Eng (So), Springboro 27.65
15. Grace Brown (So), Northmont 27.97
16. Kathryn Chambers (So), Beavercreek 28.04
17. Claire Yontz (So), Springfield 28.39
18. Phoebe Caraway (Sr), Northmont 28.46
19. Izzy Procunier (So), Beavercreek 28.48
20. Ella Giuffre (Fr), Springboro 28.54
21. Alison Stonecypher (Sr), Beavercreek 28.85
22. Hannah Hitzeman (Jr), Beavercreek 28.97
23. Emily Adams (Fr), Beavercreek 29.17
24. Kristin Swartz (Sr), Beavercreek 29.21
25. Lucy Short (Sr), Springboro 29.36
26. Ava Brant (Sr), Northmont 29.48
27. Hope Forney (Fr), Springboro 29.50
28. Courtney Prall (Fr), Beavercreek 29.52
29. Chloe Nuttbrock (Fr), Beavercreek 29.60
30. Dakota Bent (Fr), Beavercreek 29.68
31. Anna Braunschneider (Sr), Springboro 30.09
32. Alyson Hess (Sr), Beavercreek 30.46
33. Katelyn Hess (Fr), Beavercreek 30.50
34. Katiegrace Sanchez (So), Beavercreek 30.52
35. Lydia Shirey (Fr), Springfield 30.68
36. Rauni Turner (So), Beavercreek 30.83
37. Sophia Goeke (), Beavercreek 31.10
38. Julia Bruun (Jr), Springboro 31.30
39. Maggie Molter (So), Beavercreek 31.36
40. Elizabeth Montei (Jr), Springfield 31.49
41. Meghan Stephens (So), Springboro 31.79
42. Emma Bridgman (Jr), Beavercreek 31.88
43. Madalyn Eubank (Fr), Springboro 31.92
44. Natalie Szuch (So), Springboro 31.93
45. Cami Burke (Fr), Springfield 31.97
46. Ann Schmidt (So), Springboro 32.03
47. Erin Johnson (Jr), Beavercreek 32.07
48. Sophie Kinsler (Jr), Springfield 32.17
49. Beautifull Henderson (So), Springfield 32.30
50. Jayla Boyd (So), Beavercreek 32.37
51. Ashina Patel (Sr), Beavercreek 32.41
52. Olivia Ferguson (Fr), Beavercreek 32.62
53. Cydney Gaspar (Fr), Beavercreek 32.74
54. Emily Williams (Jr), Springboro 33.40
55. Chloe Fletcher (Sr), Beavercreek 33.93
56. Emylee Siebold (Jr), Springfield 33.98
57. Macy Latham (Jr), Springfield 33.99
58. Elsa Braunschneider (Fr), Springboro 34.36
59. Katherine Stonecypher (Jr), Beavercreek 34.46
60. Jordan Stump (Jr), Springfield 34.81
61. Megan Mills (Jr), Beavercreek 35.13
62. MAC Crone (Sr), Beavercreek 35.16
63. Lauren Kaiser (Jr), Beavercreek 35.35
64. Bre'Jauna Hicks (Jr), Springfield 36.86
65. Maria Vela (Jr), Springfield 37.24
66. Alyssa Stump (Sr), Northmont 37.38
67. Kelsey Reigle (Sr), Wayne 38.51
68. Cyleigh Coy (So), Northmont 40.42
69. Blessing Arimany (Jr), Springfield 41.23
70. McKenzie Searcy (So), Northmont 41.74
71. Morgan Refffitt (Fr), Springboro 44.67
72. Liv Evely (So), Springfield 46.43
1 Meter Diving
  NAME SCORE
1. Grace Jernovics (Jr), Springboro 191.80
100 Yard Butterfly
  NAME TIME
1. Abby Susec (Sr), Springboro 57.19
2. Lily Warren (Jr), Beavercreek 1:00.73
3. Hannah Hill (Sr), Springboro 1:00.89
4. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 1:01.57
5. Logan Kitchen (Sr), Springboro 1:04.87
6. Abby Woolford (So), Beavercreek 1:04.90
7. Ashtyn Gluck (Sr), Beavercreek 1:05.51
8. Morgan Fernandez (Sr), Wayne 1:05.58
9. Ally Wyers (Jr), Springboro 1:06.72
10. Annette Eng (So), Springboro 1:07.95
11. Kristin Swartz (Sr), Beavercreek 1:08.17
12. Claire Yontz (So), Springfield 1:11.51
13. Hope Forney (Fr), Springboro 1:11.52
14. Alison Stonecypher (Sr), Beavercreek 1:12.20
15. Izzy Procunier (So), Beavercreek 1:12.84
16. Elizabeth Montei (Jr), Springfield 1:14.75
17. Lucy Short (Sr), Springboro 1:17.48
18. Selini Ranatunga (Fr), Springboro 1:18.05
19. Rhylea Tarront (So), Northmont 1:22.91
20. Cami Burke (Fr), Springfield 1:26.59
21. Chloe Fletcher (Sr), Beavercreek 1:28.66
22. Riley McKelvey (Jr), Springfield 1:38.43
23. Morgan Refffitt (Fr), Springboro 1:52.07
100 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Hannah Hill (Sr), Springboro 51.23
2. Reese Turner (Sr), Springfield 53.00
3. Lily Warren (Jr), Beavercreek 54.97
4. Abby Woolford (So), Beavercreek 55.35
5. Emma Jernovics (Jr), Springboro 55.98
6. Ashtyn Gluck (Sr), Beavercreek 56.20
7. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 56.60
8. Julia Sperber (Jr), Beavercreek 57.07
9. Abby Susec (Sr), Springboro 57.42
10. Annette Eng (So), Springboro 57.98
11. Allison Gillman (Sr), Beavercreek 58.25
12. Adisson Schmidt (Fr), Beavercreek 58.87
13. Logan Kitchen (Sr), Springboro 59.60
14. Kathryn Chambers (So), Beavercreek 1:01.30
15. Hannah Hitzeman (Jr), Beavercreek 1:01.54
16. Phoebe Caraway (Sr), Northmont 1:01.58
17. Grace Brown (So), Northmont 1:01.88
18. Lucy Short (Sr), Springboro 1:02.65
19. Olivia Braunschneider (Jr), Springboro 1:02.99
20. Izzy Procunier (So), Beavercreek 1:03.94
21. Alison Stonecypher (Sr), Beavercreek 1:04.60
22. Emily Adams (Fr), Beavercreek 1:05.85
23. Claire Yontz (So), Springfield 1:05.90
24. Rauni Turner (So), Beavercreek 1:06.12
25. Ella Giuffre (Fr), Springboro 1:06.37
26. Chloe Nuttbrock (Fr), Beavercreek 1:06.40
27. Katiegrace Sanchez (So), Beavercreek 1:06.41
28. Dakota Bent (Fr), Beavercreek 1:06.50
29. Katelyn Hess (Fr), Beavercreek 1:07.89
30. Alyson Hess (Sr), Beavercreek 1:08.30
31. Ava Brant (Sr), Northmont 1:08.33
32. Sophie Kinsler (Jr), Springfield 1:08.44
33. Lydia Shirey (Fr), Springfield 1:09.47
34. Maggie Molter (So), Beavercreek 1:09.62
35. Ann Schmidt (So), Springboro 1:10.12
35. Natalie Szuch (So), Springboro 1:10.12
37. Courtney Prall (Fr), Beavercreek 1:10.34
38. Emma Bridgman (Jr), Beavercreek 1:10.62
39. Ashina Patel (Sr), Beavercreek 1:10.96
40. Jayla Boyd (So), Beavercreek 1:11.47
41. Julia Bruun (Jr), Springboro 1:11.49
42. Bryleigh Blanton (Sr), Springboro 1:11.63
43. Anna Braunschneider (Sr), Springboro 1:11.66
44. Elizabeth Montei (Jr), Springfield 1:11.84
45. Sophia Goeke (), Beavercreek 1:13.15
46. Aislyn Hull (So), Wayne 1:13.30
47. Nicole Knight (Sr), Wayne 1:14.40
48. Cami Burke (Fr), Springfield 1:15.87
49. Elsa Braunschneider (Fr), Springboro 1:16.05
50. Olivia Ferguson (Fr), Beavercreek 1:16.36
51. Beautifull Henderson (So), Springfield 1:16.96
52. Cydney Gaspar (Fr), Beavercreek 1:17.37
53. Chloe Fletcher (Sr), Beavercreek 1:18.32
54. Jordan Stump (Jr), Springfield 1:18.55
55. Emily Williams (Jr), Springboro 1:18.92
56. Macy Latham (Jr), Springfield 1:18.98
57. MAC Crone (Sr), Beavercreek 1:20.38
58. Emylee Siebold (Jr), Springfield 1:22.27
59. Alyssa Stump (Sr), Northmont 1:22.41
60. Lauren Kaiser (Jr), Beavercreek 1:23.11
61. Katherine Stonecypher (Jr), Beavercreek 1:23.54
62. Megan Mills (Jr), Beavercreek 1:24.68
63. Bre'Jauna Hicks (Jr), Springfield 1:26.16
64. Riley McKelvey (Jr), Springfield 1:26.53
65. Maria Vela (Jr), Springfield 1:28.05
66. Cyleigh Coy (So), Northmont 1:31.21
67. Morgan Refffitt (Fr), Springboro 1:44.79
68. Liv Evely (So), Springfield 1:48.57
69. Blessing Arimany (Jr), Springfield 1:48.60
500 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Abby Woolford (So), Beavercreek 5:08.93
2. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 5:17.52
3. Rachel Gulczinski (Jr), Springboro 5:29.41
4. Julia Sperber (Jr), Beavercreek 5:40.10
5. Reese Turner (Sr), Springfield 5:40.42
6. Shelby Jones (Sr), Springboro 5:47.98
7. Claire Yontz (So), Springfield 5:57.58
8. Selini Ranatunga (Fr), Springboro 6:16.81
9. Hannah Hitzeman (Jr), Beavercreek 6:19.00
10. Kristin Swartz (Sr), Beavercreek 6:23.64
11. Dakota Bent (Fr), Beavercreek 6:25.43
12. Chloe Hill (So), Springboro 6:25.62
13. Rauni Turner (So), Beavercreek 6:34.28
14. Bryleigh Blanton (Sr), Springboro 6:43.32
15. Madalyn Eubank (Fr), Springboro 6:53.84
16. Rhylea Tarront (So), Northmont 7:11.25
17. Sophie Kinsler (Jr), Springfield 7:15.31
18. Ava Brant (Sr), Northmont 7:18.17
19. Elizabeth Montei (Jr), Springfield 7:26.34
20. Cami Burke (Fr), Springfield 7:40.18
21. Chloe Fletcher (Sr), Beavercreek 7:45.66
22. Jordan Stump (Jr), Springfield 8:13.25
200 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Springboro 1:37.43
2. Beavercreek 1:45.34
3. Springfield 1:53.07
4. Northmont 1:56.61
100 Yard Backstroke
  NAME TIME
1. Abby Susec (Sr), Springboro 56.99
2. Reese Turner (Sr), Springfield 59.00
3. Hannah Hill (Sr), Springboro 1:00.18
4. Abby Woolford (So), Beavercreek 1:01.02
5. Julia Sperber (Jr), Beavercreek 1:04.02
6. Kate Herr (Sr), Springboro 1:04.90
7. Adisson Schmidt (Fr), Beavercreek 1:05.33
8. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 1:05.47
9. Morgan Fernandez (Sr), Wayne 1:08.50
10. Allison Gillman (Sr), Beavercreek 1:08.84
11. Ella Giuffre (Fr), Springboro 1:10.67
12. Chloe Nuttbrock (Fr), Beavercreek 1:11.11
13. Miranda Wishnok (Sr), Springboro 1:11.33
14. Dakota Bent (Fr), Beavercreek 1:12.32
15. Olivia Braunschneider (Jr), Springboro 1:13.75
16. Rauni Turner (So), Beavercreek 1:14.33
17. Rebekah Yu (So), Springboro 1:15.10
18. Emily Adams (Fr), Beavercreek 1:16.02
19. Natalie Szuch (So), Springboro 1:17.09
20. Kathryn Chambers (So), Beavercreek 1:17.85
21. Izzy Procunier (So), Beavercreek 1:17.90
22. Sophia Goeke (), Beavercreek 1:20.05
23. Lydia Shirey (Fr), Springfield 1:21.03
24. Sophie Kinsler (Jr), Springfield 1:22.32
25. Olivia Ferguson (Fr), Beavercreek 1:22.47
26. Erin Johnson (Jr), Beavercreek 1:22.62
27. Courtney Prall (Fr), Beavercreek 1:23.14
28. Maggie Molter (So), Beavercreek 1:23.56
29. Emma Bridgman (Jr), Beavercreek 1:23.79
30. Jayla Boyd (So), Beavercreek 1:24.29
31. Darynn Pribe (Fr), Northmont 1:24.75
32. Nicole Knight (Sr), Wayne 1:25.44
33. Cami Burke (Fr), Springfield 1:25.74
34. Ava Brant (Sr), Northmont 1:25.78
35. Alyssia Short (So), Wayne 1:27.28
36. Meghan Stephens (So), Springboro 1:28.25
37. Beautifull Henderson (So), Springfield 1:31.32
38. Alyssa Stump (Sr), Northmont 1:31.52
39. Megan Mills (Jr), Beavercreek 1:31.71
40. Katelyn Hess (Fr), Beavercreek 1:31.82
41. Lauren Kaiser (Jr), Beavercreek 1:33.60
42. Jordan Stump (Jr), Springfield 1:33.93
43. Cydney Gaspar (Fr), Beavercreek 1:33.94
44. Emylee Siebold (Jr), Springfield 1:35.62
45. Blessing Arimany (Jr), Springfield 1:36.74
46. Katherine Stonecypher (Jr), Beavercreek 1:44.72
47. Bre'Jauna Hicks (Jr), Springfield 1:50.51
48. Maria Vela (Jr), Springfield 2:18.79
100 Yard Breaststroke
  NAME TIME
1. Reese Turner (Sr), Springfield 1:11.29
2. Ally Wyers (Jr), Springboro 1:13.45
3. Chloe Otten (Fr), Beavercreek 1:14.75
4. Shelby Jones (Sr), Springboro 1:16.17
5. Abby Woolford (So), Beavercreek 1:16.60
6. Ale Pacheco (Jr), Beavercreek 1:17.15
7. Hannah Hitzeman (Jr), Beavercreek 1:17.92
8. Logan Kitchen (Sr), Springboro 1:18.85
9. Grace Brown (So), Northmont 1:19.55
10. Claire Yontz (So), Springfield 1:20.16
11. Olivia Braunschneider (Jr), Springboro 1:21.30
12. Rauni Turner (So), Beavercreek 1:21.71
13. Adisson Schmidt (Fr), Beavercreek 1:22.70
14. Alison Stonecypher (Sr), Beavercreek 1:22.97
15. Alyson Hess (Sr), Beavercreek 1:25.29
16. Rhylea Tarront (So), Northmont 1:26.97
17. Dakota Bent (Fr), Beavercreek 1:27.91
18. Madalyn Eubank (Fr), Springboro 1:29.30
19. Chloe Hill (So), Springboro 1:29.66
20. Katiegrace Sanchez (So), Beavercreek 1:30.06
21. Lydia Shirey (Fr), Springfield 1:31.89
22. Cami Burke (Fr), Springfield 1:32.27
23. Anna Braunschneider (Sr), Springboro 1:34.23
24. Kathryn Chambers (So), Beavercreek 1:34.83
25. Erin Johnson (Jr), Beavercreek 1:35.16
26. Macy Latham (Jr), Springfield 1:35.31
27. Sophie Kinsler (Jr), Springfield 1:36.09
28. Courtney Prall (Fr), Beavercreek 1:36.97
29. Jayla Boyd (So), Beavercreek 1:37.05
30. Sophia Goeke (), Beavercreek 1:37.23
31. Katelyn Hess (Fr), Beavercreek 1:41.58
32. Chloe Fletcher (Sr), Beavercreek 1:41.80
33. Bryleigh Blanton (Sr), Springboro 1:43.78
33. Elsa Braunschneider (Fr), Springboro 1:43.78
35. Megan Mills (Jr), Beavercreek 1:45.39
36. Riley McKelvey (Jr), Springfield 1:47.42
37. Emma Bridgman (Jr), Beavercreek 1:50.40
38. Kelsey Reigle (Sr), Wayne 1:51.47
39. Morghanne Reisinger (Jr), Springfield 1:55.32
40. Liv Evely (So), Springfield 2:02.80
400 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Springboro 3:42.47
2. Beavercreek 3:48.61
3. Northmont 4:25.29
4. Springfield 4:30.43

Alley Cat Design WesBanco