Wrestling - Schedule

Season:
Saturday, December 02, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Lebanon at Harrison Duals    9:00 AM Harrison High School
Tippecanoe at Bishop Fenwick Tournament    9:00 AM Bishop Fenwick High School
Greenville at Sidney Invite    9:00 AM
Springboro at Marysville Duals    9:00 AM Marysville Ohio
Centerville at Harrison Duals    9:00 AM Harrison
Butler at Golden Bear Invitational    10:00 AM Upper Arlington HS
Sunday, December 03, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Butler/Miame East/Sidney at Stebbins    6:00 PM Stebbins
Wednesday, December 06, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Stebbins at Fairmont Invitational    10:00 AM Fairmont H.S.
Greenville at Tippecanoe    5:00 PM Tippecanoe High School
Greenville at Tippecanoe Dual    5:00 PM
Thursday, December 07, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Springboro at Centerville/Versailles    5:00 PM Centerville High School
Tri-Meet Springboro, Versailles at Centerville    5:30 PM Centerville
Tri ( Middletown & Logan Elm) at Xenia    6:00 PM XHS
Friday, December 08, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Greenville at Edgewood Invite    5:30 PM
Saturday, December 09, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Lebanon at Oak Hills Duals    9:00 AM Oak Hills
Greenville at Edgewood Invite    10:00 AM
West Carrollton at Clearfork Pool Tournament    10:00 AM Clearfork High School
Loveland at Springboro    6:00 PM Springboro High School
Tuesday, December 12, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Versailles at Greenville    6:30 PM
Wednesday, December 13, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Butler at Stebbins/Miami East/Sidney    6:00 PM Stebbins HS
Thursday, December 14, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Greenville at Brookville, Coldwater, Preble Shawnee    6:00 PM Brookville
Dual ( Waynesville) at Xenia    6:30 PM XHS
Friday, December 15, 2017
TEAMS TIME LOCATION
West Carrollton at Liberty Classic    4:00 PM Olentangy Liberty High School
Saturday, December 16, 2017
TEAMS TIME LOCATION
West Carrollton at Liberty Classic    6:00 AM Olentangy Liberty High School
Springboro at Delaware Hayes Duals    9:00 AM Delaware Hayes High School
Greenville JV Invite at Greenville    9:00 AM
Red Devil Invitational at Tippecanoe    9:00 AM Tippecanoe High School
Lebanon at SWOWCA Classic Day #1    9:30 AM Harrison High School
Butler at Cincinnati Coaches Classic    9:30 AM Harrison HS
Centerville at Cincinnati Coaches Classic    9:30 AM Harrison
Xenia Invitational Tournament at Xenia    10:00 AM XHS
Sunday, December 17, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Lebanon at SWOWCA Classic Day #2    9:30 AM Harrison High School
Butler at Cincinnati Coaches Classic    9:30 AM Harrison HS
Centerville at Cincinnati Coaches Classic    11:00 AM Harrison
Wednesday, December 20, 2017
TEAMS TIME LOCATION
West Carrollton at Hamilton / Graham "B" / Loveland    6:00 PM Hamilton High School
Xenia at Dual ( Hamilton Township)    6:00 PM HTHS
Bellefontaine at Butler    6:30 PM Butler HS
Thursday, December 21, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Oakwood at Stebbins    6:00 PM Stebbins
Miamisburg at Springboro    7:15 PM Springboro High School
Friday, December 22, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at Washington Courthouse, Mclain    9:00 AM Washington Courthouse High School
Centerville at Little Miami    6:00 PM Little Miami
Celina at West Carrollton    7:00 PM WCMS
Saturday, December 23, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Greenville at Jay County Invite    9:00 AM
Wednesday, December 27, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Springboro at GMVWA Holiday Tournament    10:00 AM Vandalia Butler SAC
Xenia at GMVWA    11:00 AM BHS
Stebbins at GMVWA Tournament    11:00 AM Butler
Centerville at Dayton Holiday    11:00 AM Butler
GMVWA at Butler    11:00 AM Butler HS
Thursday, December 28, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Springboro at GMVWA Holiday Tournament    10:00 AM Vandalia Butler SAC
GMVWA at Butler    11:00 AM Butler HS
Stebbins at GMVWA Tournament    11:00 AM Butler
Centerville at Dayton Holiday    11:00 AM Butler
Xenia at GMVWA    11:00 AM BHS
Saturday, December 30, 2017
TEAMS TIME LOCATION
Greenville at Versailles JV Invite    10:00 AM
Thursday, January 04, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Carroll at Tippecanoe    5:30 PM Tippecanoe High School
Friday, January 05, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Centerville at Perrysburg Invitational    3:30 PM Perrysburg
Lebanon at Fairfield Invitational Day #1    5:00 PM Fairfield High School
West Carrollton at Bear Den Brawl    6:00 PM Union High School (Big Stone Gap, VA)
Saturday, January 06, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Greenville at Troy Invite    8:30 AM
Springboro at Beavercreek Classic    9:00 AM Beavercreek High School
Xenia at Highlander Duals    9:00 AM OHHS
West Carrollton at Bear Den Brawl    9:00 AM Union High School (Big Stone Gap, VA)
Lebanon at Fairfield Invitational Day #2    9:00 AM Fairfield High School
Tippecanoe at West Milton Tournament    9:30 AM West Milton High School
Centerville at Perrysburg Invitational    9:30 AM Perrysburg
Stebbins at Beavercreek Tournament    10:00 AM Beavercreek
Carroll at Butler    7:00 PM Butler HS
Sunday, January 07, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Xenia at Highlander Duals    9:00 AM OHHS
Wednesday, January 10, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Troy at Tippecanoe    5:30 PM Tippecanoe High School
Stebbins at Piqua/Tecumseh/Wayne    6:00 PM Piqua
Northmont at Butler    6:30 PM Butler HS
Fairmont at Centerville    7:30 PM Centerville
Thursday, January 11, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Fenwick at Springboro    6:00 PM Springboro High School
Centerville at Beavercreek    7:30 PM Beavercreek
Friday, January 12, 2018
TEAMS TIME LOCATION
West Carrollton at Maumee Bay Classic    11:00 AM Oregon Clay High School
Butler at Maumee Bay Classic    11:00 AM Oregon Clay HS
Fairfield at Springboro    6:00 PM Springboro High School
Saturday, January 13, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Greenville at Spartan Invite    6:00 AM Lima Senior
Butler at Maumee Bay Classic    9:30 AM Oregon Clay HS
Tippecanoe at Western Brown Hammer and Anvil    9:30 AM Western Brown High School
Stebbins at Miamisburg Tournament    10:00 AM Miamisburg
West Carrollton at Maumee Bay Classic    10:00 AM Oregon Clay High School
Lebanon at Hammer & Anvil Inv.    9:00 PM Western Brown High School
Wednesday, January 17, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Doubel Dual ( Trotwood, Stebbins, Fairborn) at Xenia    6:00 PM XHS
Harrison at Springboro    7:15 PM Springboro High School
Thursday, January 18, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Lebanon at Fairmont, Middletown, Troy    5:00 PM Fairmont High School
West Carrollton at Aiken    5:45 PM Aiken High School
Stebbins at Fairborn/Trotwood/Xenia    6:00 PM Xenia
Versailles at Butler    6:30 PM Butler HS
Saturday, January 20, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Stebbins at Loveland Duals    9:00 AM Loveland
Greenville at Sidney JV invite    9:00 AM
Centerville at Mason JVH Pool Tourn.    9:00 AM Mason
Butler at Comet Classic    9:00 AM Central Crossing HS
Xenia at Comet Classic    9:00 AM CCHS
Tippecanoe at Scyamore Invitational    10:00 AM Scyamore High School
West Carrollton at HIT    9:00 PM Hamilton Township High School
Wednesday, January 24, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at State Duals-Regional Quarterfinals    5:00 PM TBA
Springboro at OHSAA Dual Meet    5:00 PM TBD
West Carrollton at OHSAA Team Regional Quarterfinals    6:00 PM TBA
Centerville at Team Dual Meet Quarterfinals    6:00 PM TBA
Xenia at Team State Dual    6:00 PM TBA
Stebbins at OHSAA State Duals    TBA TBA
Thursday, January 25, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Lebanon at Fenwick High School    5:00 PM St. Francis DeSales, Lebanon
Friday, January 26, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at Eaton Invitational    4:30 PM Eaton High School
Beavercreek at Butler    7:00 PM Butler HS
Saturday, January 27, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Lebanon at Jimmy Wood Invitational    9:00 AM New Lexington High School
Springboro at Watkins Memorial Pool Tournament    9:00 AM Watkins Memorial High School
Greenville at Miami Trace Invite    10:00 AM
Tippecanoe at Eaton Invitational    10:00 AM Eaton High School
Wednesday, January 31, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at State Duals-Regional Finals    5:00 PM TBA
Springboro at OHSAA Dual Meet    5:00 PM TBD
West Carrollton at OHSAA Team Regional Semifinals & Finals    6:00 PM TBA
Thursday, February 01, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Lebanon at Northmont    5:00 PM Northmont
Xenia at Double Dual ( Winton Wood, Fairmont, Bellefon    6:00 PM FHS
West Clearmont at Springboro    6:00 PM Springboro High School
West Carrollton at Oakwood & Dixie    6:00 PM Oakwood High School
Tecumseh at Stebbins    6:00 PM Stebbins
Centerville at Miamisburg    7:30 PM Miamisburg
Friday, February 02, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Xenia at Dual (Carroll)    6:00 PM CHS
Chaminade Julienne at Butler    7:00 PM Butler HS
Saturday, February 03, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Lebanon at Springboro (Battle for the Rock)    6:00 PM Springboro
Lebanon at Springboro    6:00 PM Springboro High School
Tuesday, February 06, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Stebbins at Tippecanoe    5:30 PM Tippecanoe
Lebanon at Fairborn    6:00 PM Lebanon High School (senior night)
Wednesday, February 07, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Greenville at Valley View, Indian Lake    6:00 PM Valley View
Thursday, February 08, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Dual ( Bishop Fenwick) at Xenia    6:30 PM XHS
Friday, February 09, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Centerville at GWOC Tournament    5:30 AM Fairmont
Springboro at GWOC Tournament    5:00 PM Kettering, Trent Arena
Lebanon at GWOC Championships Day #1    5:30 PM Fairmont High School Trent Arena
Tippecanoe at GWOC    5:30 PM Fairmont
West Carrollton at GWOC Championships    5:30 PM Trent Arena
Stebbins at GWOC Tournament    5:30 PM Fairmont H.S.
Xenia at GWOC    5:30 PM BHS
Butler at GWOC    5:30 PM Farimont HS
Greenville at GWOC    5:30 PM Fairmont
Saturday, February 10, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Xenia at GWOC    10:00 AM BHS
Butler at GWOC    10:00 AM Fairmont HS
Centerville at GWOC Tournament    10:00 AM Fairmont
Springboro at GWOC Tournament    10:00 AM Kettering, Trent Arena
Greenville at GWOC    10:00 AM Fairmont
Tippecanoe at GWOC    10:00 AM
West Carrollton at GWOC Championships    10:00 AM Trent Arena
Stebbins at GWOC Tournament    10:00 AM Fairmont H.S.
Lebanon at GWOC Championships Day #2    10:00 AM Fairmont High School Trent Arena
Sunday, February 11, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at State Duals Finals    12:00 PM St. John's Arena
Tuesday, February 13, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Tippecanoe at Versailles    6:30 PM Versailles High School
Friday, February 16, 2018
TEAMS TIME LOCATION
West Carrolton, Piqua, Troy at Greenville    5:00 PM
West Carrollton at Grennville / Piqua / Troy    7:00 PM Greenville High School
Beavercreek at Stebbins    7:00 PM Stebbins
Saturday, February 17, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Springboro at Oak Hills    11:00 AM Oak Hills High School
Friday, February 23, 2018
TEAMS TIME LOCATION
West Carrollton at Sectionals    5:30 PM Graham High School
Butler at Sectional    6:00 PM Centerville HS
Xenia at Sectionals    6:00 PM CHS
D1 SW Sectionals at Centerville    6:00 PM Centerville
Stebbins at Sectional Tournament    6:00 PM Centerville
Springboro at OHSAA Sectional Tournament    6:00 PM Centerville High School
Saturday, February 24, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Springboro at OHSAA Sectional Tournament    10:00 AM Centerville High School
Stebbins at Sectional Tournament    10:00 AM Centerville
Xenia at Sectionals    10:00 AM CHS
D1 SW Sectionals at Centerville    10:00 AM Centerville
West Carrollton at Sectionals    10:30 AM Graham High School
Butler at Sectional    6:00 PM Centerville HS
Friday, March 02, 2018
TEAMS TIME LOCATION
West Carrollton at Districts    3:00 PM Wilmington High School
Butler at District    3:00 PM Fairmont HS
Centerville at D1 SW Districts    4:00 PM Fairmont
Springboro at OHSAA District Tournament    4:00 PM Kettering, Trent Arena
Stebbins at District Tournament    4:00 PM Fairmont H.S.
Xenia at Districts    6:00 PM FHS
Saturday, March 03, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at District    9:00 AM Fairmont HS
Stebbins at District Tournament    10:00 AM Fairmont H.S.
Springboro at OHSAA District Tournament    10:00 AM Kettering, Trent Arena
Centerville at D1 SW Districts    10:00 AM Fairmont
Xenia at Districts    11:00 AM FHS
West Carrollton at Districts    10:30 PM Wilmington High School
Thursday, March 08, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Butler at State    3:00 PM Schottenstein Center
West Carrollton at OHSAA Division II State Tournament    3:00 PM Schottenstein Center, OSU
Springboro at OHSAA State Tournament    4:00 PM Schottenstein Center, Columbus Ohio
Stebbins at OHSAA State Tournament    TBA OSU
Friday, March 09, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Springboro at OHSAA State Tournament    9:00 AM Beavercreek High School
West Carrollton at OHSAA Division II State Tournament    9:00 AM Schottenstein Center, OSU
Butler at State    10:00 AM Schottenstein Center
Stebbins at OHSAA State Tournament    TBA OSU
Saturday, March 10, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Springboro at OHSAA State Tournament    9:00 AM Schottenstein Center, Columbus Ohio
West Carrollton at OHSAA Division II State Tournament    9:00 AM Schottenstein Center, OSU
Butler at State    10:00 AM Schottenstein Center
Centerville at D1 State Tournament    6:00 PM Columbus
Stebbins at OHSAA State Tournament    TBA OSU

Alley Cat Design WesBanco