Girls Soccer - Awards

All Conference Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Elizabeth Anderson Centerville Senior First Team
Ana Bair Centerville Senior First Team
Diana Benigno Beavercreek Sophomore First Team
Marcella Cash Beavercreek Sophomore First Team
Kenzie Evans Troy Junior First Team
Bridie Herman Springboro Junior First Team
Lauren Lester Tippecanoe Senior First Team
Madison Lindsay Lebanon Senior First Team
Rozalyn Malott Northmont Senior First Team
Molly Miller Troy Senior First Team
Olivia Page Springboro Junior First Team
Lauren Thomas Fairborn Senior First Team
Elaine Wiesenmayer Sidney Junior First Team

American League Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Kiyha Adkins Troy Junior First Team
Carly Dean Sidney Sophomore First Team
Aubree Duncan Fairborn Senior First Team
Kenzie Evans Troy Junior First Team
Bri Fourman Butler Senior First Team
Claire Hinkle Tippecanoe Senior First Team
Macie Ivey Sidney Junior First Team
Grace Jennings Piqua Senior First Team
Kate Johnson Stebbins Sophomore First Team
Lauren Lester Tippecanoe Senior First Team
Molly Miller Troy Senior First Team
Maddie Mitchell Butler Junior First Team
Amara Shepherd Xenia Senior First Team
Natalie Smith Trotwood-Madison Junior First Team
Lauren Thomas Fairborn Senior First Team
Lauren Weimer Tippecanoe Senior First Team
Elaine Wiesenmayer Sidney Junior First Team
Julianna Williams Troy Freshman First Team
Adri Winston Xenia Senior First Team
Josalyn Abrams Troy Junior Second Team
Katelyn Avore Greenville Senior Second Team
Marissa Babb Xenia Senior Second Team
Jada Brown West Carrollton Senior Second Team
Makenzie Ellerman Piqua Senior Second Team
Chayce Floyd Trotwood-Madison Senior Second Team
Taylor Huffman Xenia Junior Second Team
Maliah Huston Xenia Sophomore Second Team
Hannah Johnson Fairborn Junior Second Team
Hannah McGuire Stebbins Senior Second Team
Khia McMillen Sidney Freshman Second Team
Hailey McPherson Piqua Junior Second Team
Anna Minier Butler Senior Second Team
Hannah Rittenhouse Tippecanoe Freshman Second Team
Lauren Robbins Tippecanoe Junior Second Team
Brianna Schaff West Carrollton Senior Second Team
Bailey Sherman Sidney Junior Second Team
Hannah Widener Troy Senior Second Team
Madison Baker Greenville Senior Special Mention
Lauren Barker Sidney Freshman Special Mention
Hannah Baumgardner Fairborn Sophomore Special Mention
Laura Borchers Troy Sophomore Special Mention
Kate Burden Sidney Sophomore Special Mention
Alexis Claybaugh Xenia Sophomore Special Mention
Kristine George Stebbins Sophomore Special Mention
Tayler Grunkemeyer Piqua Sophomore Special Mention
Megan Malott Troy Junior Special Mention
Lauren Murry Fairborn Freshman Special Mention
Ella Neely Butler Freshman Special Mention
Calyn Reliford Trotwood-Madison Sophomore Special Mention
Kayli Smith Sidney Senior Special Mention
Makayla Stallard Tippecanoe Junior Special Mention
Allie Wasson Tippecanoe Senior Special Mention
Olivia Westfall Troy Senior Special Mention
Payton Willis Tippecanoe Freshman Special Mention

North Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Elaine Wiesenmayer Sidney
Coach of the Year Michael Rasey Troy

South Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Lauren Thomas Fairborn
Coach of the Year Harold Delotelle Xenia

National League Team
NAME SCHOOL GRADE TEAM
Elizabeth Anderson Centerville Senior First Team
Alisa Arthur Miamisburg Freshman First Team
Ana Bair Centerville Senior First Team
Diana Benigno Beavercreek Sophomore First Team
Ella Bianco Beavercreek Junior First Team
Marcella Cash Beavercreek Sophomore First Team
Kristy Catrine Springboro Senior First Team
Maggie Fintel Centerville Senior First Team
Maddie Grossman Fairmont Senior First Team
Bridie Herman Springboro Junior First Team
Madison Lindsay Lebanon Senior First Team
Maeve Maloney Lebanon Senior First Team
Rozalyn Malott Northmont Senior First Team
Jillian Naas Northmont Junior First Team
Olivia Page Springboro Junior First Team
Ashley Ruble Wayne Senior First Team
Maddie Seaman Fairmont Junior First Team
Annmeri Turner Springfield Junior First Team
Lexie Aukerman Fairmont Senior Second Team
Sydney Cleverly Beavercreek Senior Second Team
Haley Dancer Springboro Senior Second Team
Avianna Ewing Northmont Sophomore Second Team
Emma Feldman Springboro Junior Second Team
Lily Foley Springfield Sophomore Second Team
Olivia Frank Fairmont Senior Second Team
Lauren Galloway Beavercreek Junior Second Team
Gabrielle Gilkison Miamisburg Senior Second Team
Meredith Magee Beavercreek Senior Second Team
Taylor Pritchett Northmont Sophomore Second Team
Randa Richards Wayne Senior Second Team
Chloe Spitler Centerville Sophomore Second Team
Emma Stanley Centerville Sophomore Second Team
Joey Stoller Lebanon Senior Second Team
Julie Trouten Centerville Senior Second Team
Taylor Ulrich Beavercreek Senior Second Team
Laurin Uptegrove Springboro Senior Second Team
Ashley West Lebanon Junior Second Team
Drew Barr Fairmont Junior Special Mention
Maecie Burkhardt Springfield Sophomore Special Mention
Armani Dortch Wayne Junior Special Mention
Alex Garver Springboro Sophomore Special Mention
Rylie Hamilton Miamisburg Senior Special Mention
Natalie Haverland Springboro Sophomore Special Mention
Kira Hohne Beavercreek Senior Special Mention
Caty Karacia Springboro Senior Special Mention
Sidney Kemp Centerville Junior Special Mention
Sid Rigsby Lebanon Freshman Special Mention
Samantha Roman Northmont Junior Special Mention
Molly Sedlock Beavercreek Junior Special Mention
Camryn Smith Lebanon Freshman Special Mention
Kylie Tilton Wayne Senior Special Mention
Kayela Welfare Miamisburg Senior Special Mention

East Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Diana Benigno Beavercreek
Coach of the Year Steve Popp Beavercreek

West Division Awards
AWARD NAME SCHOOL
Athlete of the Year Olivia Page Springboro
Coach of the Year Eric Detmer Springboro

 
Alley Cat Design WesBanco