Boys Swimming - All Conference

Awards
AWARD NAME SCHOOL
Coach of the Year Maria Schreiber Northmont
Athlete of the Year Dillon Edge Beavercreek

First Team
NAME SCHOOL EVENT
Connor Peaden - Junior
Dillon Edge - Junior
Wesley Schauer - Senior
Michael Rine - Junior
Beavercreek 200 Yard Medley Relay
Dillon Edge - Junior Beavercreek 200 Yard Freestyle
Christian Narcelles - Senior Springfield 200 Yard I. M.
Ethan Otten - Junior Beavercreek 50 Yard Freestyle
Anthony Johnston - Senior Beavercreek 1 Meter Diving
Wesley Schauer - Senior Beavercreek 100 Yard Butterfly
Michael Rine - Junior Beavercreek 100 Yard Freestyle
Max Christensen - Sophomore Springboro 500 Yard Freestyle
Blake Krupinski - Sophomore
Ryan Ju - Sophomore
Connor Peaden - Junior
Ethan Otten - Junior
Beavercreek 200 Yard Freestyle Relay
Michael Rine - Junior Beavercreek 100 Yard Backstroke
Dillon Edge - Junior Beavercreek 100 Yard Breaststroke
Dillon Edge - Junior
Ethan Otten - Junior
Wesley Schauer - Senior
Michael Rine - Junior
Beavercreek 400 Freestyle Relay

Second Team
NAME SCHOOL EVENT
Jack Obrien - Sophomore
Ryan Lampe - Junior
Ben Pickrel - Senior
Nick Girz - Junior
Centerville 200 Yard Medley Relay
Jacob Spaulding - Junior Centerville 200 Yard Freestyle
Wesley Schauer - Senior Beavercreek 200 Yard I. M.
Nick Girz - Junior Centerville 50 Yard Freestyle
Tommy Peebles - Junior Springboro 1 Meter Diving
Ben Pickrel - Senior Centerville 100 Yard Butterfly
Ethan Otten - Junior Beavercreek 100 Yard Freestyle
Connor Peaden - Junior Beavercreek 500 Yard Freestyle
Jonas Freeman - Junior
Keaton Haugen - Junior
Ben Pickrel - Senior
Jacob Spaulding - Junior
Centerville 200 Yard Freestyle Relay
Ben Pickrel - Senior Centerville 100 Yard Backstroke
Nick Girz - Junior Centerville 100 Yard Breaststroke
Ryan Lampe - Junior
Britton Pianki - Sophomore
Jacob Spaulding - Junior
Nick Girz - Junior
Centerville 400 Freestyle Relay

Special Mention
NAME SCHOOL EVENT
Jonah Mergler
Cameron Roberts
John Hoyng
Kyle DeLano
Northmont 200 Yard Medley Relay
Grady Baumgartner Wayne 200 Yard I. M.
Kory Reigle Wayne 200 Yard I. M.
Jonathan Bodzek Miamisburg 100 Yard Freestyle
Luke Clune
Wyatt Rose
Luke Gillespie
Aidan Sizemore
Miamisburg 400 Freestyle Relay

 
WesBanco Alley Cat Design