Boys Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. Ben Burkett Centerville Saturday Night Lights 15:31.40
2. Lucas Houk Wayne Centerville SNL 15:45.00
3. Andrew Sarmir Fairmont Saturday Night Lights 15:46.00
4. Alex Berardi Springboro Centerville 15:47.00
5. Sam Duncan Lebanon SNL 15:49.00
6. Riley Buchholz Beavercreek Saturday Night Lights 15:51.00
7. Parker Hines Miamisburg 15:55.00
8. Connor Ewert Beavercreek Saturday Night Lights 16:06.00
9. Corey Reese Miamisburg 16:08.00
10. Gabe Warren Butler Sidney 16:09.00
11. Jeremy Davidson Centerville Saturday Night Lights 16:14.80
12. Adrian Bostwick Centerville GWOC - Northmont 16:20.30
13. Clay Campbell Miamisburg 16:23.00
14. Ethan Johnson Miamisburg 16:29.00
15. Russell Emmert Centerville Saturday Night Lights 16:33.10
16. Bryce Conley Tippecanoe Miami County Championships 16:33.70
17. Thomas Clark Lebanon SNL 16:36.00
17. Tayton Hess Beavercreek Hot Summer Bash 16:36.00
19. Aidan Downs Centerville GWOC - Northmont 16:39.70
20. Thomas Williamson Miamisburg 16:40.00
21. Gavin Bockrath Sidney Sidney Invitational 16:40.50
22. Brenden Evans Miamisburg 16:41.00
22. Aaron Guzman Lebanon GWOC 16:41.00
24. Jake Ernst Fairmont Saturday Night Lights 16:45.00
25. Braden Coate Troy Miami County Invite 16:48.00
26. Rory Rodriguez Springboro Centerville 16:50.50
27. Brandon Brown Fairmont GWOC 16:50.80
28. Brennan Larned Tippecanoe Miami County Championships 16:52.00
28. Riley Emerick Greenville Liberty Center Widewater Invitational 16:52.00
30. Christian Denault Fairmont GWOC 16:55.20
31. Jacob Spaulding Centerville GWOC - Northmont 16:56.20
32. Ethan Zeiser Centerville GWOC - Northmont 16:56.90
33. Adam Gunckel Butler Sidney 16:57.00
33. Cooper Hansen Beavercreek Saturday Night Lights 16:57.00
33. Austin Neff Butler Sidney 16:57.00
36. Ian Bonifas Sidney Sidney Invitational 16:58.10
37. Isaac Studebaker Northmont Centerville-SNL 16:58.80
38. Landen Fraylick Tippecanoe Miami County Championships 16:59.00
39. Brendon Baker Beavercreek Saturday Night Lights 17:10.00
39. Carter Davidson Lebanon Nike Twilight 17:10.00
41. Dominic Smith Centerville Saturday Night Lights 17:10.90
42. Allan Murray Tippecanoe Miami County Championships 17:13.20
43. Luke Lininger Fairmont Saturday Night Lights 17:14.00
44. Ethan Heitkamp Tippecanoe Miami County Championships 17:14.10
45. Austin Rogers Tippecanoe Tiffin Carnival 17:14.30
46. Ethan Weneck Springboro Centerville 17:14.50
46. Nolan Campbell Piqua Centerville SNL 17:14.50
48. Josh Lovitt Troy Miami County Invite 17:15.00
49. Keegan Freyhof Springboro Kettering 17:15.60
50. Cavan Staley Lebanon GWOC 17:16.00
51. Connor Downs Centerville GWOC - Northmont 17:16.50
52. Justin Davidson Centerville Saturday Night Lights 17:17.90
53. Benajmin Blaumeiser Fairmont Tiffin 17:21.30
54. Nick Sanders Northmont Centerville-SNL 17:22.70
55. Mitch Fletcher Piqua Centerville SNL 17:23.70
56. Austin Zonner Troy Miami County Invite 17:24.00
57. Matt Mescher Butler Sidney 17:26.00
58. Reid Ammer Centerville Spartan Invite 17:28.00
59. Brayden Underwood Tippecanoe Miami County Championships 17:28.90
60. Jake Silvey Beavercreek Nike Twilight Inv 17:30.00
60. Caleb Vieth Butler Sidney 17:30.00
62. Kyle Bucklew Centerville GWOC - Northmont 17:30.30
63. Hunter Neskovski Lebanon GWOC 17:31.00
64. Jacob Corbett Lebanon GWOC 17:33.00
65. Tyler Job Centerville GWOC - Northmont 17:33.80
66. Trenton Brown Tippecanoe Miami County Championships 17:34.00
67. Rohan Storaci Wayne GWOC 17:35.00
68. Douglas Staller Fairmont GWOC 17:39.00
69. Aidan Kraus Springboro Centerville 17:41.20
70. Brady Shilt Tippecanoe Miami County Championships 17:42.60
71. Zachary Arvin Springboro Centerville 17:42.80
72. Isaac Einstein Centerville GWOC - Northmont 17:43.70
73. Max Loudenslager Northmont Firebird Invitational 17:45.90
74. Will Schaefer Troy Miami County Invite 17:46.00
75. Gabe Walter Centerville GWOC - Northmont 17:47.90
76. Kai Sanchez Lebanon GWOC 17:48.00
77. Jonah (Joey) Shupe Lebanon GWOC 17:49.00
77. Bill Monroe Centerville Saturday Night Lights 17:49.00
79. Nicholas Tipple Centerville GWOC - Northmont 17:49.90
80. Parker Blosser Centerville GWOC - Northmont 17:50.20
81. Ian Pugh Butler Sidney 17:51.00
82. Alex Subler Greenville Liberty Center Widewater Invitational 17:52.59
83. Matt Karns Greenville Liberty Center Widewater Invitational 17:52.79
84. Miles Moyer Northmont Centerville-SNL 17:54.50
85. Nathan Shatto Miamisburg 17:55.00
86. Eli Straman Sidney Sidney Invitational 17:56.20
87. Ryan Flanagan Centerville GWOC - Northmont 17:58.20
88. Evan Davis Butler sidney 17:59.00
89. Connor Boring Centerville Saturday Night Lights 17:59.80
90. Braydon Kimmel Tippecanoe Miami County Championships 18:01.00
91. Rhys Schantz Centerville Firebird Invitational 18:01.60
92. Harley Wells Wayne GWOC 18:02.00
93. Joseph D'Amico Springboro Kettering 18:02.80
94. Alex Palcic Wayne GWOC 18:03.00
94. Jackson McClain Butler Sidney 18:03.00
96. Sam Kuhbander Springboro Centerville 18:03.70
97. Thomas Sheehan Springfield Buck Creek Invite 18:08.40
98. Kerry Beavers Centerville Saturday Night Lights 18:08.70
99. Keegan Potts Troy Night Lights 18:11.00
100. Alex Bindemann Springboro Summer Bash 18:11.50
101. Sam Padovani Miamisburg 18:14.00
101. William Stephens Wayne Centerville SNL 18:14.00
103. Nathan McCloud Springboro Summer Bash 18:14.28
104. Sam Stegeman Lebanon SNL 18:16.00
105. Justin Creamer Springboro Kettering 18:18.10
106. Maxwell Kramer Fairmont Saturday Night Lights 18:19.00
107. Trey Ramsey Centerville GWOC - Northmont 18:20.30
108. Seth Shaffer Greenville Liberty Center Widewater Invitational 18:21.00
109. Vincent Friesinger Centerville Saturday Night Lights 18:22.60
110. Matthew Correll Northmont Centerville-SNL 18:22.90
111. Michael Cole Wayne GWOC 18:23.00
111. Logan Huth Troy Night Lights 18:23.00
113. Trevor Orchard Xenia Sidney Invitational 18:24.00
114. Seth Elking Miamisburg 18:26.00
115. Evan Barth Fairmont Tiffin 18:27.70
116. Vincent Statzer Wayne GWOC 18:30.00
116. Seth Plantz Troy Miami County Invite 18:30.00
118. Cavin Wiles Piqua GWOC 18:31.50
119. Paul Hinds Piqua Centerville SNL 18:33.60
120. Adam Gruenwald Fairmont Saturday Night Lights 18:34.00
121. Aidan Zink Centerville Saturday Night Lights 18:34.20
122. Eric Orf Centerville Saturday Night Lights 18:34.70
123. Logan Rimkus Centerville Saturday Night Lights 18:34.90
124. Zachary Weaver Springboro Kettering 18:35.10
125. Kahaya Kiswile Northmont Centerville-SNL 18:37.70
126. Nick Armantrout Lebanon SNL 18:38.00
127. Robert Cwiekalo Centerville GWOC - Northmont 18:39.40
128. Jacob Watson Greenville Liberty Center Widewater Invitational 18:40.00
129. Gabe Stevens Greenville Liberty Center Widewater Invitational 18:42.00
130. Chris Dickson Centerville Saturday Night Lights 18:43.50
131. Gaven Barnes Piqua Centerville SNL 18:44.90
132. Cobi Haverfield Xenia Sidney Invitational 18:45.20
133. Sean Sage Fairmont GWOC 18:48.70
134. Patrick Statzer Wayne GWOC 18:56.00
135. William Patrick Springboro Kettering 18:56.10
136. Roy Moreaux Piqua GWOC 18:56.30
137. Cristian Mullikin Springboro Kettering 18:56.50
137. Ian Weber Fairmont GWOC 18:56.50
139. William Zhang Centerville Saturday Night Lights 18:56.70
140. Dominic Iorio Springboro Kettering 18:57.30
141. Jacob Zettel Springfield Buck Creek Invite 18:57.60
142. Daniel Montgomery Fairmont Saturday Night Lights 18:58.00
143. Alex Sherwood Springboro Lebanon 18:59.10
144. Justin Waller Centerville Saturday Night Lights 19:00.70
145. Cole Williamson Wayne GWOC 19:04.00
146. Brandon Mennella Centerville Saturday Night Lights 19:04.40
147. Grant Hoying Sidney Sidney Invitational 19:04.50
148. Collin Altick Fairmont Firebird 19:05.00
149. Luis Rosales Miamisburg 19:06.00
149. Justin Shatto Miamisburg 19:06.00
151. Dylan Flaute Centerville Saturday Night Lights 19:07.60
152. Nick Lobianco Butler Sidney 19:08.00
153. Abdel Kharij Fairmont GWOC 19:08.80
154. Caleb Bartley Fairmont Tiffin 19:09.50
155. Andrew Evatt Stebbins Sidney 19:09.70
156. Elijah Hankins Stebbins GWOC 19:10.50
157. Daniel Focht Fairmont GWOC 19:17.60
158. Joey Thomas Greenville Liberty Center Widewater Invitational 19:18.00
159. Davis Knight Springboro Kettering 19:19.10
160. Cameron Roberts Northmont Centerville-SNL 19:19.70
161. Caleb Schaefer Fairborn Milton Union 19:20.00
162. Nicholas Perez Centerville Saturday Night Lights 19:22.60
163. Noah Downing Fairborn GWOC 19:24.00
164. Antonio Vicente Stebbins Sidney 19:24.90
165. Lucas Eisele West Carrollton Kettering 19:30.90
166. William Elliott Fairmont Saturday Night Lights 19:31.00
167. Samuel Carlson Wayne GWOC 19:33.00
168. Deontae Brown Wayne GWOC 19:36.00
169. Peter Tsatalis Centerville Saturday Night Lights 19:36.50
170. Logan Clinger Fairborn GWOC 19:36.80
171. Cael Barr Piqua GWOC 19:37.10
172. Elias Blanco Fairmont Saturday Night Lights 19:38.00
173. Caleb Kauffman Centerville Saturday Night Lights 19:38.60
174. Michael Carraher Centerville Saturday Night Lights 19:39.80
175. Avery Freese Centerville Saturday Night Lights 19:41.00
176. Michael Dimisa Centerville Saturday Night Lights 19:41.20
177. Will Robinson Xenia Sidney Invitational 19:42.10
177. Caden Burkle Centerville Firebird Invitational 19:42.10
179. Neil Richardson Springfield Buck Creek Invite 19:48.00
180. Jon Foster Stebbins Sidney 19:51.50
181. Adrian Goins Springboro Centerville 19:52.50
182. Max Bacon Springfield Mechanicsburg Invite 19:53.00
183. Gabriel Nelson Fairmont GWOC 19:54.00
184. Jesse Furman Piqua GWOC 19:55.80
185. Jacob Hansman Springboro Kettering 19:56.50
186. Paul Mays Centerville Saturday Night Lights 19:57.90
187. Sam Lingerfelt Fairborn GWOC 19:58.00
188. Matthew Stivers Xenia Sidney Invitational 19:58.20
189. Sebastian Meinking Centerville Saturday Night Lights 19:58.80
190. Sean Downs Centerville Saturday Night Lights 19:59.20
191. Bane Nesbit Springboro Kettering 20:02.60
192. Hyrum Tyre Springboro Centerville 20:03.40
193. Eli Bost West Carrollton Kettering 20:04.10
194. Liam Juhas Centerville Saturday Night Lights 20:04.50
195. Logan Matson Centerville Saturday Night Lights 20:05.70
196. Michael Barch Springboro Lebanon 20:06.10
197. Patrick McCafferty Centerville Saturday Night Lights 20:06.20
198. Brady Virtue Springboro Kettering 20:08.30
199. Peter Hall Centerville Hot Summer Bash 20:10.60
200. Bradley Hohulin Springboro Lebanon 20:10.90
201. Jared Parsons Fairmont Northmont 20:13.00
202. Dersu Goorskey Centerville Saturday Night Lights 20:13.10
203. Noah Townsend Sidney Sidney Invitational 20:14.90
204. Sam Manuszak Centerville Saturday Night Lights 20:15.20
205. Alexander Daniels Springboro Kettering 20:16.00
206. Tyler McName Piqua Sidney 20:17.80
207. Vincent Ruiz Sidney GWOC 20:18.20
208. Dayton Ravert Springboro Kettering 20:19.30
209. Thomas Edwards Springfield Buck Creek Invite 20:21.40
210. Camden Kime Centerville Saturday Night Lights 20:21.50
211. Adam Rike Springboro Kettering 20:22.60
212. John Hoyng Northmont Lebanon Invite 20:22.80
213. Jeffrey Kock Springboro Kettering 20:23.50
214. Conner Smith Northmont Firebird Invitational 20:24.20
214. Thomas Cockerham Springfield Buck Creek Invite 20:24.20
216. Domenico Stolfo Fairmont Tiffin 20:24.70
217. Jad Ghaben Centerville Saturday Night Lights 20:28.20
218. Samuel Callinan Fairmont Bellbrook 20:29.00
219. Krithik Tella Miamisburg 20:30.00
220. Gage Fuller Northmont Firebird Invitational 20:31.00
221. Clayton Ranchel Fairmont GWOC 20:32.60
222. Nolan Dyer Stebbins Sidney 20:33.50
222. Sam Martin Centerville Saturday Night Lights 20:33.50
224. Josh Hanssen Northmont Firebird Invitational 20:35.50
225. Noah Schwepe Sidney Milton-Union 20:39.00
226. Noah Baker Piqua Miami County 20:41.40
227. Gabe Duncan Centerville Firebird Invitational 20:42.00
228. Jesse Thompson Northmont Firebird Invitational 20:43.60
229. Nihar Reedy Miamisburg 20:45.00
230. Drew Wood Miamisburg 20:47.00
231. Reilly Combs Centerville Firebird Invitational 20:49.10
232. Joshua Satter Springboro Centerville 20:51.60
233. Julian Clausing Miamisburg 20:52.00
234. Mitchell Groves Fairmont GWOC 20:52.30
235. Tyler Inbody Centerville Saturday Night Lights 20:52.80
236. Connor Abrams Springboro Lebanon 20:53.30
237. JoMarre Young Wayne GWOC 20:54.00
238. Alexander Nguyen Springboro Kettering 20:56.10
239. Grayson Atkins Centerville Hot Summer Bash 20:58.50
240. Collin Rohr Springboro Lebanon 21:04.30
241. Isaac Shackleford Centerville Saturday Night Lights 21:12.40
242. Jacob Hudepohl West Carrollton Centerville 21:12.80
243. Cole Fisher Miamisburg 21:18.00
244. Luke Johnson Wayne GWOC 21:20.00
245. Colin Campbell Springboro Lebanon 21:20.60
246. London Foreman Fairmont GWOC 21:20.90
247. David Sharp Northmont Centerville-SNL 21:21.70
248. Matt Griesmeyer Xenia Buck Creek Invitational 21:25.70
249. Korey Sheehy Miamisburg 21:26.00
250. Roger Miller Sidney Sidney Invitational 21:29.10
251. Alex Knapp Miamisburg 21:30.00
252. Logan Russell Springboro Northmont 21:32.20
253. Izaiah Steenrod Sidney Sidney Invitational 21:32.30
254. Liam Nelson Fairmont GWOC 21:36.40
255. Alex Rader Fairmont GWOC 21:42.60
256. Paul Kramer Fairmont GWOC 21:43.30
257. Noah Gonzalez Fairmont GWOC 21:44.10
258. Simon Martin Centerville Finish Timing Invite 21:44.30
259. Antonio Miller Springfield Northmont Invite 21:44.70
260. Gabe Somers Springfield Buck Creek Invite 21:45.10
261. Anthony Kellner Sidney Botkins Invitational 21:46.00
262. Leonald Zhang Centerville Firebird Invitational 21:46.30
262. Billy Bostwick Northmont Mason Invite 21:46.30
264. Larry Zhang Centerville Firebird Invitational 21:46.70
264. Noah Maas Fairmont GWOC 21:46.70
266. Kulp Vyas Springboro Kettering 21:48.60
267. Caleb Jones Northmont Centerville-SNL 21:49.30
268. Andrew Gill Springboro Kettering 21:51.60
269. Owen Robinson Xenia Sidney Invitational 21:53.70
270. Andrew Gross Miamisburg 21:54.00
271. Thomas Wisnieski Centerville Saturday Night Lights 21:58.00
272. Braeden Koss Wayne GWOC 22:09.00
273. Dylan Landers Springboro Otterbein 22:09.50
274. Zavier Penny Piqua GWOC 22:10.20
275. Vance Willis Miamisburg 22:17.00
276. Teagan Calhoun Centerville Saturday Night Lights 22:19.60
277. Owen Cox West Carrollton Centerville 22:20.70
278. Zach Luttrell Butler Sidney 22:22.00
279. Aidan Smith Sidney Sidney Invitational 22:24.80
280. Wyatt Ranker Springboro Lebanon 22:25.90
281. Ian Brooks Wayne Centerville SNL 22:28.00
282. Levi Steenrod Sidney Sidney Invitational 22:31.00
283. Bryce Gephart Piqua Bob Schul Invitational 22:31.80
284. Hayden Caskey West Carrollton Centerville 22:37.60
285. William Sander Springboro Kettering 22:46.10
286. Dylan Murphy Springboro Kettering 22:49.80
287. David Beeler Centerville Saturday Night Lights 22:50.80
288. Keegan Roberts Xenia Sidney Invitational 22:51.00
289. Andrew Sheridan Springboro Kettering 22:51.10
290. Colin Shields Fairborn GWOC 22:53.00
291. Caleb Fishback Piqua Sidney 22:55.10
292. Ibrahim Ranginwala Springfield Greenville Treaty Invite 22:58.70
293. Joshua Zimmerman Fairmont Firebird 22:59.00
294. Luke Gillespie Miamisburg 23:01.00
295. Jake Riffel Miamisburg 23:04.00
296. Ben Ekola Springboro Kettering 23:06.40
297. Shawn O'Grady Centerville Firebird Invitational 23:07.50
297. Mathias Bustamante Springboro Kettering 23:07.50
299. Dominic Grieshop West Carrollton Kettering 23:11.20
300. Parker Henry Miamisburg 23:14.00
301. Noah Frisby Xenia Buck Creek Invitational 23:19.20
302. Zeke Cook Stebbins Sidney 23:23.80
303. Shundrick Parker West Carrollton Kettering 23:36.70
303. Jackson Trosper Centerville Saturday Night Lights 23:36.70
305. Chase Adams West Carrollton Centerville 23:38.70
306. Isaiah Underwood Northmont Lebanon Invite 23:45.30
307. Reece Fannon Sidney Sidney Invitational 23:55.40
308. Caleb Perdomo Centerville Saturday Night Lights 23:55.80
309. Wally Timmer Fairmont Saturday Night Lights 23:59.00
310. Jaxon Goulet West Carrollton Centerville 24:04.70
311. Nolan Winfield Centerville Firebird Invitational 24:10.10
312. James Sharpe Fairmont Firebird 24:15.00
313. Tyler Jackson Miamisburg 24:20.00
314. Dayyan Shahid Springboro Lebanon 24:20.10
315. Nick Myers Miamisburg 24:23.00
316. Logan Campbell Miamisburg 24:39.00
317. Jack Davidson Fairmont Saturday Night Lights 24:41.00
318. Elijah Funk Xenia Sidney Invitational 24:43.80
319. Ben Blackburn Springboro Mason 24:44.40
320. Connor O'Hara Centerville Saturday Night Lights 24:52.50
321. Gavin Gulley Xenia Sidney Invitational 25:17.40
322. Jordan Taylor Fairborn GWOC 25:21.00
323. Isaiah Hyatt Fairborn GWOC 25:24.00
324. Enzhong Wang Centerville Saturday Night Lights 25:26.90
325. Cooper Skudlarek Miamisburg 25:38.00
326. Vansh Sheth Centerville Saturday Night Lights 25:46.40
327. John Gaeke Fairmont Firebird 25:53.00
328. Robert Rowland Xenia Sidney Invitational 26:01.00
329. Coeby Patton Piqua Bob Schul Invitational 26:09.20
330. Zach Sorio West Carrollton Centerville 26:46.60
331. Delani Damiano Fairmont GWOC 27:03.00
332. Shaan Schoonmaker Fairmont GWOC 27:21.10
333. Robert Sievers Springboro Mason 27:39.80
334. Mike Himes Fairborn GWOC 27:45.00
335. Cooper Clawson Miamisburg 28:01.00
336. Nathan McCarthy Xenia Sidney Invitational 28:21.50
337. Andrew McCray Xenia Buck Creek Invitational 28:52.40
338. Kyle Smith Fairmont GWOC 30:31.10
339. Elijah Jones Sidney GWOC 34:09.00

 
WesBanco Alley Cat Design