GWOC
Fall
Winter
Spring
Schools
Tickets
Links
Middle School Site
Softball:
Standings
Statistics
Teams
Schedule
All Conference Team
Champions
Softball - Schedule
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Weeks:
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
All
Monday, May 8, 2017
RESULTS
Butler
9,
Franklin
8
postseason
Lebanon
23,
West Carrollton
0
postseason
Tippecanoe
19,
Stebbins
2
Sidney
16,
Fairborn
3
postseason
Lakota East
13,
Springfield
1
postseason
Northmont
7,
Fairmont
3
postseason
Centerville
12,
Xenia
5
postseason
Troy
7,
Newton
5
Extra Innings
Tecumseh
10,
Beavercreek
3
postseason
Springboro
3,
Piqua
2
postseason
Tuesday, May 9, 2017
RESULTS
Tippecanoe
13,
Meadowdale
0
postseason
Greenville
18,
Dunbar
0
postseason
Wednesday, May 10, 2017
RESULTS
Northmont
7,
Wayne
4
postseason
Greenville
13,
Xenia
0
Lakota East
12,
Stebbins
2
postseason
Lebanon
20,
Ponitz
0
postseason
Springfield
13,
Catholic Central
0
Troy
1,
Tecumseh
0
Extra Innings
postseason
Springboro
5,
Sidney
0
postseason
Miamisburg
14,
Butler
4
postseason
Lakota West
7,
Centerville
2
postseason
Thursday, May 11, 2017
RESULTS
Lebanon
13,
Fairmont
0
Piqua
13,
Fairborn
6
Sidney
10,
Wapak
9
Wayne
6,
Northmont
3
Miamisburg
11,
Springfield
1
Springboro
8,
Beavercreek
0
Greenville
17,
Trotwood-Madison
0
postseason
Friday, May 12, 2017
RESULTS
Lebanon
4,
Kenton Ridge
3
Monroe
13,
Tippecanoe
3
postseason
Northwestern
6,
Northmont
1
Stebbins
7,
West Carrollton
4
Beavercreek
4,
Miamisburg
1
Saturday, May 13, 2017
RESULTS
Troy
16,
Trotwood-Madison
0
Tecumseh
9,
Xenia
8
Springfield
9,
Fairborn
7
Extra Innings
Fairborn
8,
Xenia
5
Tecumseh
4,
Springfield
1
GWOC
News
College Commitments
All Sports Trophy
State Champions
Fall
Football
Girls Volleyball
Boys Soccer
Girls Soccer
Boys Cross Country
Girls Cross Country
Boys Golf
Girls Golf
Girls Tennis
Cheerleading
Winter
Boys Basketball
Girls Basketball
Boys Wrestling
Boys Swimming
Girls Swimming
Boys Bowling
Girls Bowling
Academic
Spring
Baseball
Softball
Boys Track
Girls Track
Boys Tennis
Boys Volleyball
Boys Lacrosse
Girls Lacrosse
Schools
Beavercreek
Fairmont
Northmont
Springfield
Centerville
Miamisburg
Springboro
Wayne